×
جستجو
درباره نظربین
نظربین نظرات کاربران را به صورت هوشمند و خودکار بررسی و نظرات نا متعارف را فیلتر می کند. سرویس نظربین با بهره گیری از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد: تشخیص زبان محاوره، غلط املایی و تکرار لیست کلمات وجملات سفارشی راه‌اندازی آسان به‌روزرسانی لحظه‌ای ارایه سرویس به صورت 24 / 7 حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی
گالری تصاویر
جستجو
درباره نظربین
نظربین اولین بستر سالم سازی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت (UGC) به زبان فارسی است که محتوای تولید شده توسط کاربران، از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و تنها محتوای سالم را منتشر می‌کند؛ همچنین در این سامانه از الگوریتم‌های هوشمند بومی استفاده شده است.
گالری تصاویر
جایگاه مشتری در استراتژی بازاریابی شما
شنبه 25 آذر 1396

تا به حالا به تاثیر مشتریان بر اعتبار کسب‌و‌کار خود فکر کرده‌اید؟ یکی از تاثیر‌گذار‌ترین کارشناسان فروشی که می‌توانید داشته باشید، مشتریان خود شما هستند. روایت داستان موفقیت شما از زبان مشتریان می‌تواند جرقه‌ای باشد برای کمپین تبلیغاتی شما. محتوایی که مخاطبان شما تولید می‌کنند اعتبار کسب و کار شما را افزایش می‌دهد. آمار نشان می‌دهد که ۹۲٪ مشتریان به توصیه‌های مخاطبان دیگر بیشتر از هر تبلیغی اعتماد دارند.

 

محتوای تولید شده توسط کاربران - UGC

هر نوع محتوایی درباره یک برند که توسط مشتریان تولید شده است، به عنوان محتوای تولید شده توسط کاربران شناخته می‌شود. عکسی در اینستاگرام که خصوصیت محصول شما را نشان می‌دهد، کامنت کاربران یا توییتی که درباره ویژگی‌های شرکت باشد، همگی به نوعی محتوای تولیدی کاربران محسوب می‌شود. محتوای تولیدی کاربر، بخشی از تجربه هر روز آنلاین کاربران اینترنتی است. مشتریان، محتوا را با هدف سرگرمی یا برقراری ارتباط تولید می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند.

 

محتوای تولیدی کاربران بسیار تاثیر گذار است

توضیحات روانشناختی با عنوان اثبات اجتماعی، مدرکی بر تایید این جمله است. اثبات اجتماعی یک پدیده روانشناختی و اجتماعی است که در آن افراد، اقدامات دیگران را به عنوان رفتار درست در یک موقعیت خاص در نظر می‌گیرند. در واقع اثبات اجتماعی توضیح می‌دهد که چرا نظرات افراد دیگر برای مشتریان اهمیت دارد و اغلب مواقع با این نظرات متقاعد می‌شوند. فرض می‌کنیم که مخاطب به دنبال خرید یک دوربین است و برای خرید بین دو برند، مردد مانده است؛ اگر یکی از این دو برند، تعداد کامنت مثبت بیشتری را داشته باشد، احتمال اینکه فرد از این برند خرید کند خیلی بیشتر است. این مثال نشان می‌دهد که محتوای تولیدی کاربران تاثیر بسیاری بر تصمیم مخاطبان دیگر دارد. اینگونه محتواها، به مشتریان در تصمیم‌گیری و اعتماد به یک برند کمک می‌کند.
بر اساس گفته Yotpo هنگامی که مشتری در تصمیم‌گیری مردد است، این فرض را در نظر می‌گیرد که کسانی که از قبل تجربه استفاده از محصول یا خدمتی را دارند، اطلاعات بیشتری نسبت به آن دارند و نظر بهتری می‌توانند در این شرایط بدهند.

 

جایگاه UGC در استراتژی بازاریابی شما

کامنت‌های مشتریان

بر اساس آمار‌های جهانی، ۷۱٪ از مردم بیان داشته‌اند که به کامنت‌ و امتیاز دهی مشتریان اهمیت می‌دهند و به آن‌ها توجه می‌کنند، حتی ۷۶٪ ازاین افراد، ترجیح می‌دهند محصولی را خریداری کنند که کامنت‌های مثبت بیشتری داشته باشد. مخاطبان، این کامنت‌ها را  در وب‌سایت، کمپین‌های ایمیل مارکتینگ یا شبکه‌های اجتماعی شما مانند اینستاگرام مشاهده می‌کنند.

عکس‌های محصول

در سال‌های اخیر بیش از هر زمان دیگری، برند‌های تجاری، محتوای تولیدی کاربران را منتشر می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهد که ۶۶٪ افراد در اروپا به تصاویر منتشر شده توسط مشتریان دیگر بیشتر از تصاویر ساخته شده توسط خود برند تجاری اعتماد دارند. قبل از خرید به صورت آنلاین، امکان بررسی و امتحان محصول از نزدیک وجود ندارد، بنابراین خریداران اعتماد کمتری به تصاویر تبلیغاتی برند‌ها دارند. عکس‌های تولیدی کاربران دیگر در واقع نرخ تبدیل را در میان مخاطبان شما افزایش می‌دهد. اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که برند‌های تجاری بسیاری در آن تصاویر تولیدی کاربران خود را به اشتراک می‌گذارند و محصولات خود را در عکس تگ می‌کنند.

ویدئو

بر اساس آمارها، از ۵ نفر مخاطب ۴ نفر، ترجیح می‌دهند که ویدئو‌های مربوط به یک محصول را تماشا کنند. مطالعات نشان می‌دهد ویدئو‌های تولید شده توسط کاربران در یوتیوب، ۱۰ برابر بیشتر از ویدئو‌های تولید شده توسط خود برند تجاری دیده می‌شوند. پس چه بهتر که طرفداران خود را به ساختن ویدئو و به اشتراک گذاشتن آن تشویق کنید. یکی از برند‌هایی که به طور موثر از ویدئو‌های تولیدی کاربران در کمپین تبلیغاتی خود استفاده کرد، GoPro بود. این برند جایزه‌ای را برای بهترین ویدئو‌ای که کاربران با GoPro می‌گیرند و به اشتراک می‌گذارند، در نظر گرفته بود.
با استفاده از محتوای تولیدی کاربران فرصت بزرگی را برای ارتقا کمپین بازاریابی خود بدست می‌آورید. نظر شما درباره UGC چیست؟ لطفا با ما از طریق کامنت در میان بگذارید.